Mydło w kostce, czy w płynie? Na co postawić?

Wspaniałym dodatkiem do zwykłego mydła może być mydło w płynie, które ma zastosowanie nie tylko w domach rodzinnych, ale też we wszelkich innych instytucjach, w tym: szkołach, uczelniach, w galerii, w przychodniach, szpitalach, firmach, urzędach, kinie, teatrze oraz w supermarketach. W porównaniu do zwykłego mydła – kostki – używanie mydła w płynie jest o wiele bardziej higieniczne. Dlatego, że wszyscy dotykamy jednego mydła.

Stąd biorą się różne zarazki, a nawet może dojść do pewnych infekcji czy podrażnień oraz chorób skórnych w najgorszym przypadku. Jeśli chodzi o mydło w płynie – naciskamy na kosmetyk, z którego samoistnie wypływa żel – jest więc to w stu procentach bezpieczna alternatywa dla zwykłego mydła.

Co prawda zwykłe kostkowane mydło ma o wiele więcej funkcji niż to w płynie. Takiego mydła używa się do mycia się pod prysznicem, do robienia codziennej porannej toalety – pielęgnując twarz, a także do prania ubrań oraz różnego rodzaju tkanin. Ta wielofunkcyjność mydła w kostce sprawia, że na co dzień w domu kupujemy zwykłe mydło, a to w płynie to jedynie dodatek. Sprawdza się też wtedy, kiedy przychodzą goście.

Rodzaje mydeł w płynie, marki, zapachy i cena

Na rynku są tańsze i droższe mydła. Najczęściej kupujemy to tańsze. Są dobre i w dodatku mają niską cenę do 2 zł. Najbardziej popularne jest: mydło Arko, Luksja, Nivea, Dove czy Fa. Są też mydła naturalne, które są o wiele droższe, np. kosztują 10 zł, np. na bazie różnych wyciągów roślinnych. Jeśli chodzi o mydła w płynie na rynku, to jest Isana wielozapachowa lub Palmolive, a nawet Dove.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mydeł?

Jeśli zależy ci na lepszym efekcie – na przykład na zadbanych, gładkich i dobrze nawilżonych rękach, szczególnie zimą, kiedy są przesuszone, a skóra jest chropowata – postaw na te trochę droższe. Te owocowe przydadzą się w okresie letnim. Cena mydeł pozostaje adekwatna do jej ilości. Oba rodzaje mydeł służą przede wszystkim do mycia.