Naczynia z kamionki

Sięgają swoją historią bardzo dawne czasy. Są ładne pod względem wizualnym, użyteczne, funkcjonalne, a także dekoracyjne. Na nowo wracają, w modnym, designerskim wydaniu. To naczynie, które powinno znaleźć się w każdej kuchni, gdzie dba się zarówno o tradycje, jak i podąża za nowymi trendami. Ten przedmiot za jakiś czas na pewno okrzyknięty zostanie hitem. Naczyń kamionkowych używały już nasze babcie. Producenci gwarantują trwałość produktu oraz jego uniwersalność i wielofunkcyjność.

Dlaczego panuje na nie moda?

Wróciła moda na garnki z kamionki, bo jest to bardzo ładne, efektowne naczynie, które może przydać się zarówno do pieczenia, jak i do gotowania, przyrządzania różnych potraw. Na rynku można dzisiaj spotkać, zarówno tradycyjne naczynia, jak i pomalowane na różny kolor z różnymi deseniami, na przykład mogą to być kwiaty, albo inne motywy.

Co można w nich przyrządzić?

Od tradycyjnych potraw po te bardziej nowoczesne. Misy pokryte kamionką, doskonale sprawdzą się przy zakwaszaniu tradycyjnego żurku, ale też przy robieniu kiszonych ogórków, albo kapusty. Oprócz tego można w nich zagrzać niemalże wszystko.

Jakie funkcje spełnia?

Są to różnego rodzaju kubki, talerze, garnki, na które wraca moda. Jest to bardzo bezpieczne i trwałe naczynie, które nie dość, że można wrzucić do zmywarki, to jeszcze włożyć do piekarnika na gorącą temperaturę. Mimo wszystko należy na nie uważać szczególnie przy podnoszeniu albo przenoszeniu – istnieje ryzyko, że spadną i mogą się stłuc.