Młynki żarnowe do kawy

Marzy ci się kawa o poranku, która miałaby aromatyczny, błogi zapach, a jej smak przypominałby kawę najlepszej jakości, której nie serwują nawet w barach? Od dziś jest to możliwe. Przyda ci się młynek żarnowy do kawy. Jest wolnostojącą i działającą w sposób mechaniczny małą maszyną. Włączasz ją, ustawiasz odpowiednie parametry i możesz zacząć robić śniadanie, kiedy kawa samodzielnie bez twojej pomocy będzie się mielić.

Przede wszystkim stawiasz na lepszą jakość

W skrócie jest to młynek, który miele grube ziarna kawy na drobniej. Jeśli chcesz, aby twoja kawa miała najwyższej jakości wartości odżywcze, była dobrze zaparzona i smakowała idealnie – postaw na ten młynek. Tańsze odpowiedniki kosztują około 50-60 zł, natomiast te lepszej jakości od 80, a nawet do 500 zł. mogą być ceramiczne, albo stalowe. Wybierz ten, który najbardziej by ci odpowiadał, a dzięki dodatkowym opcjom, zmielisz kawę tak, jak będziesz chciał. Pamiętam, żeby przy zakupie sugerować się nie tylko ceną, co jego funkcjonalnością. Zwróć uwagę na szybkość, ale także na moc.

Którą kupić – stalową czy ceramiczną?

Młynki stalowe są dużo bardziej wytrzymałe, od tych ceramicznych. Mogą bez przerwy pracować. Mimo wszystko, ich nieodłącznym minusem będzie to, że działają bardzo głośno. To jej jednak najczęściej używa się w gastronomii. Natomiast te ceramiczne, w przeciwieństwie do tych ze stali – są znacznie cichsze. Nie są one tak bardzo trwałe.

O czym warto pamiętać

Kawa najlepiej smakuje, kiedy jest świeżo mielona oraz niemalże od razu zaparzona. Tak więc przyda ci się do twojej kawy nie tylko wielofunkcyjny express do kawy, ale solidna maszyna do jej mielenia. Dzięki temu urządzeniu twój napój będzie miał naturalny niczym nie przetworzony, niepowtarzalny oraz oryginalny smak. Parząc kawę ze zmielonych w domu ziaren, masz pewność, że pijesz zdrową kawę o lepszych właściwościach odżywczych, bardziej wartościową oraz mocniej pobudzającą, a co za tym idzie skuteczniejszą w działaniu.