Naczynia z melaminy – jak z nich korzystać?

Naczynia te są najczęściej przeznaczone dla dzieci. Ze względu na ich bezpieczne właściwości, takie jak odporność na wszelkie uszkodzenia lub też zarysowania, a także mechaniczne odkształcenia używają ich najmłodsi w domu, albo też w żłobku, przedszkolu czy restauracji. Dorośli także mogą z nich bez przeszkód korzystać. Szczególnie sprawdzają się na przyjęciach albo ogniskach. Zarówno w plenerze, jak i w pomieszczeniach. Wiele mówi się o ich szkodliwości związanej z potraktowaniem naczyń z melaminy wrzątkiem. Sam wiec zdecyduj czy warto je kupić. W skład naczyń plastikowych wchodzą różnego rodzaju i różnej wielkości talerze, sztućce, miski i kubki.

Właściwie co to jest melamina?

Jest to substancja chemiczna, z której produkuje się tak wiele naczyń lub sztućców plastikowych. Ma ona szerokie zastosowanie szczególnie w przemyśle kuchennym.

Naczynia te są dużo tańsze, od tych zwykłych. Poza tym są to pierwsze takie plastikowe talerze, które są wielokrotnego użytku, nie tłuką się, są przeznaczone głównie dla dzieci. Świetnie sprawdzają się też podczas przyjęć. Melamina, z której są zbudowane talerze, kubki i sztućce, może mieć różny kolor – od czerwonych, żółtych, zielonych po niebieskie, fioletowe czy pomarańczowe. Nowsze talerze mają również różne, często zabawne wzorki przeznaczone szczególne dla dzieci. Na rynku jest więc wiele ich rodzajów, a twoje dziecko może wybrać takie, które będzie mu się najbardziej podobało. Naczynia takie powstały szczególnie dla niejadków, żeby zachęcić ich jakoś do zjedzenia posiłku.

Musisz pamiętać, o tym, że naczynia te źle tolerują wrzątek. Unikaj więc podawania na nich gorących zup, dań, a także kawy, herbaty lub innych przygotowanych gorących posiłków i napojów. Poza tym wrząca herbata przyrządzona w kubkach z melaminą smakuje bardziej chemicznie, co znaczy, że lepiej podawać ją w tradycyjnej szklance. Trzeba pamiętać także o tym, żeby niczego na nich nie gotować, nie wkładać do piekarnika a tym bardziej mikrofalówki.