Młynek koloidalny – jak działa taki młynek?

Maszyna ta selekcjonuje wrzucane do zlewu przez nas jedzenie w taki sposób, że do specjalnego kotła wpadają odpady, które najpierw pochłania zlew. To wspaniałe urządzenie pozwoli oddzielać wpadające do zlewu drobne ziarenka na przykład po zjedzonym ryżu. Jest to urządzenie, które montuje się specjalnie pod zlewem i samoistnie oddziela resztki z obiadu za pomocą specjalnego młynka. Młynek najczęściej sprawdza się w większych instytucjach, gdzie produkowane jest jedzenie na masową skalę.

Jak działa taki młynek?

Młynki takie trzeba na początku właściwie zamontować, żeby wszystko działało zgodnie z planem. Posiadają mechanizm rozdrabniający, a to znaczy, że oprócz tego, że organiczne śmieci wpadają do tego urządzenia, to są również zgniatane na małe, drobne kawałeczki.

Czy każdy może sobie na niego pozwolić?

Młynki znacznie usprawniają proces usuwania odpadów jedzenia. Mogą być montowane pod każdym ze względu na wielkość zlewem oraz ich sama praca nie wymaga większego wkładu człowieka, działają samoistnie. Są wykonane ze stali nierdzewnej – więc są bardzo dobre pod względem jakości, jak również wytrzymałe. Kosztują, w zależności od producenta – od 2000 do 4000 zł. Zmieszczą się do każdej kuchni pod zlewem – mają ok. 40cm wysokości.

To nowoczesna metoda traktowania odpadów

Jeśli chcesz być eko, postaw na to nowoczesne urządzenie, które z rodem z USA, zawitało do Europy Zachodniej, a u nas, mimo że urządzenie jest dostępne w sklepach – tak mało się o nim słyszy i nie jest jeszcze tak bardzo popularne, jak w innych krajach zachodnich.