Młynek do zboża – unikatowe urządzenie

Jest to unikatowe urządzenie, służące do wyrabiania z ziaren gotowej mąki. Jest to bardzo prosty w obsłudze sprzęt, dzięki któremu będziesz mógł w domu zmielić mąkę. Plusem jest to, że przede wszystkim możesz otrzymywać mąkę z różnego rodzaju ziarna. Poza tym samemu ustawia się grubość wytwarzanych ziaren. Urządzenie nie jest w Polsce tak popularne, jak w zachodnich państwach, ale też dopiero wchodzi na nasz rynek. Jest to bardzo prosta maszyna, która czyści się sama, i jest stosunkowo niewielka.

Mąka po zmieleniu jej w domu jest milion razy lepsza od tej kupnej. Jest przede wszystkim bez spulchniaczy oraz innych substancji chemicznych. Taka mąka jest zdrowsza, posiada wartości odżywcze, liczne witaminy, a także jakże cenny błonnik, usuwający toksyny z organizmu. Wybierając to urządzenie, zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, czas, co zadbasz o swoje zdrowie.

Cechy charakterystyczne dla tego młynka

Urządzenie mieli bardzo szybko i sprawnie. Silnik pracuje cicho, a samo urządzenie jest długotrwałe i tak szybko się nie psuje. Posiada europejskie standardy, więc jest także bardzo bezpieczna. Pól kilo mąki może zmielić w bardzo krótkim czasie – w ok. 5 minut. Jest to urządzenie, które działa samoistnie, to znaczy, że można w tym czasie robić coś innego. Maszyna jest wielkości kwadratu, o bokach 15 cm, a wysokości 33 cm.

Jakie zboże można w nim zmielić?

Urządzenie wytwarza mąkę z takich ziaren jak: pszenicy, żyta, owsa, jęczmienia, kukurydzy, ryżu, prosa, amarantus, orkiszu czy ciecierzycy. Maszyna wytwarza także otręby, ale też płatki owsiane.

Dlaczego warto zainwestować w nie pieniądze?

Taka maszyna sprawdza się najbardziej, kiedy prowadzisz gospodarstwo rolne, zbierasz zboże. To zamiennik tradycyjnej wizyty w młynie i korzystania z jego usług. Dzięki szybkiemu procesowi mielenia – otrzymasz świeżą mąkę, która możesz na bieżąco mielić. Poza tym mąka ma same wartości odżywcze, na przykład witaminy B, E czy różne minerały. Mąka ta jest niepowtarzalnie lepsza od tej ze sklepu. Ma także obniżony gluten.